من شیرزاد بالا بندی ثانی طراح و مؤلف مجموعه خانه‌بان هستم.

حدود 25 سال است که درزمینهٔ برق وتاسیسات و ابنیه ساختمان در پروژه‌های مختلفی در نیروگاه اتمی بوشهر، بندر بوشهر، بندر امیرآباد مازندران و پروژه‌های خصوصی در بخش طراحی و نظارت و اجرا فعالیت داشتم.

از سال 1383 حدود 5 سال به‌صورت مستقیم مسؤولیت راهبری و تعمیر و نگهداری دستگاه‌های برقی، مکانیکی، اعلام واطفاءحریق، شبکه گازرسانی و روشنایی محوطه، سیستم مخابراتی، شبکه انتقال و تصفیه فاضلاب و ابنیه بندر امیرآباد مازندران را بر عهده داشتم.

در حال حاضر رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدمات نوین صانی گستر کاسپین هستم.

در طول زندگی کاریم ومخصوصا از سال 88 که با اجرای پروژه‌های منازل مسکونی، درزمینهٔ گرمایش، سرمایش، آب و فاضلاب، به‌طور مستقیم با دغدغه‌های مصرف‌کننده، تولیدکننده و خدمات دهنده بیشتر آشنا شدم و همیشه سعی داشتم راهی برای کم کردن این مشکلات پیدا کنم تا اینکه بعد از مطالعه و تحقیقات زیاد، از سال 1391 به فکر اجرای سیستمی هدفمند جهت فرهنگ‌سازی و عملی کردن شعار پیشگیری بهتر از درمان است در بخش تجهیزات منازل مسکونی افتادم و طرح‌هایی نیز اجرا کردم ولی به دلایلی ناتمام ماند.

بالاخره از سال 1395 با تمرکز و جدیت بیشتری روی موضوع فرهنگ‌سازی، برنامه‌ریزی، مدیریت و مراقبت از تجهیزات ساختمان‌های مسکونی اقدام کردم؛ که یکی از نتیجه‌های آن در حال حاضر به مرحله اجرا رسیده است.

تا الآن به این نتیجه رسیدم شاید رسالت وماموریت زندگی من با توجه به مسیری که از آن گذشتم و تجربه کردم همین باشد.

کمک کردن به مردم برای درست استفاده کردن از نعمت‌های الهی و فرهنگ‌سازی برنامه‌ریزی، مدیریت، پیشگیری و مراقبت از تجهیزات ساختمان.

چون با تمام وجود باور دارم با نهادینه شدن این بخش در هر جای زندگی ما می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی به بار آورد.

این موضوع در صنعت ساختمان خصوصاً ساختمان‌های مسکونی کمتر موردتوجه قرارگرفته است و اجرایی کرد آن می‌تواند به نفع مردم، کشور و جهان باشد.

مردم به خاطر استفاده‌کننده هستند و این طرح باعث مدیریت و کاهش هزینه‌ها و افزایش آسایش خانواده‌ها می‌شود.

کشور به دلیل کاهش آلودگی محیط‌زیست و مصرف انرژی و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و خیلی از هزینه‌های پنهان و آشکاری که برای یک ساختمان پرداخت می‌شود.

جهان هم به خاطر آلودگی‌ها و لایه ازون و…

خانه‌بان همان‌طور که از معنی عامیانه کلمه مشخصه، میشه گفت «نگهبان خانه» البته در لغت‌نامه معنی خاصی پیدا نکردم.

در تابستان 96 با شروع به جمع‌بندی مطالب تصمیم گرفتم از این واژه استفاده کنم.

 

رسالت وجودی خانه بان

کمک به مدیریت درست امکانات وتجهیزات، همراه با کاهش هزینه ها وافزایش کارایی وعمرساختمان وآسایش هر چه بیشتر عزیزان شماست.

 

در این مجموعه وسایت در نظر داریم با آموزش ومعرفی وارائه تجهیزات و ابزارهایی که به شما کمک میکند تا با کمترین هزینه بیشترین استفاده را از امکانات وتجهیزات ساختمان خود ببرید .

وبا ساماندهی وارائه خدماتی نوین به شما کمک کنیم تا با استفاده درست ونگهداری از تجهیزات وامکانات خانه تان در کاهش هزینه های خانواده، کاهش سوخت وانرژی، کاهش آلودگی محیط زیست نیز سهیم باشید.

 

همچنین اجرای این طرح میتواند باعث اشتغال زایی جوانان با انگیزه وهدفمند وخلاق گردد.

نکته مهمتر اینکه 10درصد از درآمد حاصل از اجرای این طرح وفروش محصولات صرف امور خیریه میگردد وشما اعضای سایت وخانواده خانه بان نیز در این کار خدا پسندانه سهیم هستید.